Geçici Depolama

ATIK PİL & AKÜMÜLATÖR GEÇİCİ DEPOLAMA

Akademi Çevre atık pil ve akümülatör geçici depolaması faaliyetlerini T.C. İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilmiş olan “APAK/Atık Akü Geçici Depolama” izin belgesi ile sürdürmektedir.

Firmamız, atık pil ve akümülatörlerle ilgili olarak AKÜDER (Akümülatör ve Geri Kazanım Sanayicileri Derneği) ve Tüm Aküder (Tüm Akü İthalatçıları ve Üreticileri Derneği) üyesidir. Üyeliğimize bağlı olarak tarafımıza “Atık Akümülatör Yetkili Toplayıcı” belgesi verilmiştir.

 

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ LASTİK GEÇİCİ DEPOLAMA

Faydalı ömrünü tamamladığı belirlenerek araçtan sökülen orijinal veya kaplanmış, bir daha araç üzerinde lastik olarak kullanılamayacak durumda olan ve üretim esnasında ortaya çıkan ıskarta lastikler Ömrünü Tamamlamış Lastik olarak tanımlanır.

Tesisimize tüm halde gelen ömrünü tamamlamış lastikler geçici depolamaya alınır. Ardından piroliz yöntemiyle işlem uygulanacak geri kazanım tesislerine gönderilir. Süreç sonunda, ömrünü tamamlamış lastiklerin geri kazanımıyla elde edilebilecek ürünlerin bazıları; El arabası tekerlekleri, çöp kutuları, kent mobilyaları ve trafik sinyal işaretleri.