Hakkımızda

TARİHÇE

2005 yılında Gürültü ve Ses Ölçümleri ile faaliyetlerine başlayan Akademi Çevre A.Ş., 2009 yılında faaliyet alanını değiştirerek Geri Dönüşüm sektörüne geçiş yaptı ve aynı yıl Elektronik Atık İşleme lisansını aldı. 2011 yılına gelindiğinde ise Entegre bir tesis kurarak tesis alt yapısını güçlendirdi ve 2014 yılında tüm yetkilendirme süreçlerini tamamlayarak kurumsal firmalara Toplam Atık Yönetimi Hizmeti vermeye başladı. Sektördeki gelişmenin etkisi ile uzun vadeli stratejik büyüme hedeflerini gerçekleştirmek adına, 2015 yılında lisans kapsamını ve faaliyet alanlarını artırdı.

2018 yılına gelindiğinde ise Trakya, Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ve yurtdışındaki yatırımlarına başlamış olup,  Tuzla’daki Türkiye’nin en büyük Entegre Atık Yönetimi tesisindeki yatırımlarını tamamlayarak ulusal ve uluslararası hizmetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

HAKKIMIZDA

Akademi Çevre merkezi İstanbul-Tuzla’ da olan, geniş alan üzerine kurulu, yüksek kapasiteli tesisinde, kendi çevre birimini bünyesinde barındıran ve konusunda uzman kadrosuyla atık üreticilerine “Entegre Atık Yönetimi Hizmeti” sunmaktadır. Yüzlerce farklı atık kodu ile tesisine atık kabul edebilen Akademi Çevre, tehlikeli ve tehlikesiz türden bir çok atığın toplanması, ayrıştırılması, ara depolaması, arındırılması, işlenmesi ve geri kazanımına yönelik faaliyetlerini; çevre kanununa istinaden yayınlanan ilgili yönetmelikler, genelgeler, tebliğler ve her türden yasal düzenlemelere uygun olarak yönetmektedir.

MİSYONUMUZ

Akademi Çevre Entegre Atık Yönetimi Endüstri A.Ş. olarak kendi tesislerinde; kaynak kullanımını önleme ve azaltma amacıyla sıfır atık hedefine odaklanan, döngüsel kaynak yönetimi ve sürdürülebilirlik faaliyetlerini yürüten, kalite standartları ve yasal mevzuatlar çerçevesinde toplam atık yönetimi hizmeti veren, ulusal ve uluslararası platformlarda katılım sağladığı projeler ve organizasyonlar ile sektöründe lider firmadır.Geniş filomuz ve deneyimli çalışan kadromuz ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda tüm gereklilikleri sağlayarak müşterilerimizin bilgi güvenliğini gözetip atık konusundaki ihtiyaçlarını zamanında ve eksiksiz olarak karşılamaktayız.

Sektörün son teknolojilerini faaliyetlerimizde kullandığımız makine ve ekipmanlara uygulayıp ekosisteme uyum sağlayan metotlar ile atmosfere CO2 salınımını azaltarak hizmetlerimize devam etmekteyiz.

VİZYONUMUZ

Kaynak kullanımını azaltarak, sürdürülebilir yaşamı mümkün kılacak süreçler tasarlamak.

id, Curabitur suscipit mi, Nullam lectus